Ahoj!

Serdecznie zapraszamy na regaty Korsar Euro Cup 2021! Na tej stronie znajdziecie wszystkie istotne informacje o międzynarodowej imprezie, która jest rozgrywana co dwa lata i grupuje pasjonatów ścigania się na jachtach klasy Korsarz. Jest to niemiecka klasa narodowa, bardzo popularna w Austrii, Niemczech, Polsce i Szwajcarii. W sezonie praktycznie w każdy weekend odbywają się regaty Korsarzy na różnych ciekawych akwenach europejskich. Jacht jest lekką otwartopokładówką, która w wersji regatowej obsługiwana jest przez dwuosobową załogę. Duża powierzchnia ożaglowania (grot, fok i spinaker), w połączeniu z możliwością regulacji praktycznie wszystkich ustawień takielunku i balastowaniem przez załoganta na trapezie pozwala poczuć adrenalinę ze ślizgów w nawet lekkich warunkach pogodowych. Po więcej informacji zapraszamy na stronę PFKK https://korsar.pl oraz na profil facebookowy Stowarzyszenia „Polska Flota Klasy Korsarz”. Jeżeli chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami / pytaniami dotyczącymi klasy, Euro Cup lub tej strony napisz do nas maila – eurocup2021@korsar.pl Nie obiecujemy, że uda nam się wdrożyć w życie wszystkie Twoje pomysły, czy sugestie, ale gwarantujemy, że będą rzetelnie przedyskutowane.

Czytaj dalej »

Pierwszy sponsor

Miło nam poinformować, że pierwszym oficjalnym sponsorem regat Korsar Euro Cup 2021 została firma Narwal Sails http://narwal.pl/. Żaglownia Narwal jest od wielu lat partnerem Polskiej Floty Klasy Korsarz, tym bardziej cieszy nas kontynuacja tej owocnej wspołpracy!

Czytaj dalej »

Nic tego nie zapowiadało

czyli Piracki wywiad z Roninem Andrzejem Hoszko. Długa halsówka na Niegocinie. Wiało z pięć lub sześć Beauforta. Startowałem wtedy na OK-dinghy. Od nawietrznej słychać było dziwny szum. Zrobiłem zwrot na górnym znaku. Szum narastał. Nadchodziła jakby ściana mgły. Płynąłem z wiatrem. Intrygował mnie hałas za plecami. Gdy mnie to dopadło, poczułem chłód. Szarpnęło. Zdążyłem wyrzucić nogę za burtę. Choć zwykle tego nie robię, chwyciłem rumpel aby utrzymać kurs. Aby prosto, aby nie skręcić. Pył wodny otoczył mnie. Xxxxx, byle się nie przewrócić. Prędkość była taka, że bałem się, że rozbiję się o brzeg. Wszystko to trwało może piętnaście, może dwadzieścia sekund. Taka prędkość i nie wiesz dokąd płyniesz. Jezioro było na szczęście duże. Gdy ucichło, z trzystu łódek, które startowały w regatach tylko kilka pozostało masztem do góry. Pontony obstawy nie wyrabiały z ratowaniem przewróconych. Jeśli chcecie się utrzymać się w takich warunkach, płyńcie tylko i wyłącznie z wiatrem. Tylko z wiatrem. Gdy poznałem Andrzeja opowiedział mi tę historię z Mistrzostw Polski klas nieolimpijskich, które odbyły się w Giżycku w 2008 roku. Specjalnie dla Was zgodził się opowiedzieć ją jeszcze raz. Piotr Łopuchin: – Startujesz na Korsarzu ale wcześniej długo pływałeś na OKeju. Andrzej Hoszko: – Nie mogli znaleźć mi dobrej załogi na 420 ani na 470. Zostałem skazany na OK-dingy i uwielbiałem pływać tym bolidem. W tej klasie pływałem najdłużej. Jedyny jej prawdziwy plus to brak załoganta. Minusem tego mariażu była moja waga, wielce mizerna 49 kg. .. do 3-ki B było ok … ale im tego wiaterku było

Czytaj dalej »

Spomlek sponsorem KEC2021

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego jest jednym z największych polskich producentów sera żółtego. Znana przede wszystkim jako mleczarnia specjalizująca się w tworzeniu serów szlachetnych, długodojrzewających, ręcznie pielęgnowanych. W 2020 roku Mleczarnia Spomlek wyprodukowała łącznie 24 tys. ton serów żółtych. Firma, jako pierwsza w Polsce, zaoferowała ser z oczkami (Radamer), ser długodojrzewający Bursztyn (sery marki Skarby Serowara: Bursztyn, Rubin, Szafir), a także markę serów żółtych – Serenada. Mleczarnia słynie z wprowadzania na polski rynek innowacyjnych produktów proszkowanych: WPC 80 (koncentrat białek serwatkowych), permeat i WPI 95 (izolat białek serwatkowych). Mleczarnia Spomlek to cztery zakłady produkcyjne: w Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Chojnicach i Młynarach. To spółdzielnia należąca do ponad 1500 udziałowców, wśród których 1100 osób to rolnicy – dostawcy mleka, a ponad 300 to pracownicy spółdzielni. Spomlek to ponad 100 letnie tradycje serowarskie na ziemiach Lubelszczyzny, ponad 780 miejsc pracy, 560 mln zł przychodu. Przedsiębiorstwo zaangażowane jest w sprawy społeczne. Inicjuje i wspiera szereg działań charytatywnych, jest sponsorem lokalnych klubów piłkarskich, mecenasem kultury oraz tworzy „serenadowe kąciki zabaw dla dzieci” w przychodniach zdrowia i szpitalach.  

Czytaj dalej »

Nowy sponsor

Mło nam poinformować, że do grona Sponsorów dołączyła Mała Akademia Sportu H2O. H2O Mała Akademia Sportu, to organizator letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży: obozów żeglarskich na Mazurach, kolonii na południu Polski i zimowisk. W roku szkolnym to przede wszystkim najlepsza szkoła pływania w Łańcucie. https://www.facebook.com/malaakademiasportuh2o

Czytaj dalej »

Codezero nas wspiera

Tworzymy produkty z wytrzymałych tkanin żaglowych.Nasza firma powstała dla wszystkich, dla których żagle to pozytywneemocje. Zarówno dla tych, dla których są one największą pasją, jak itych, u których zwyczajnie budzą sympatię.Produkty CodeZero sprawiają, że żeglarski klimat pojawia się wmiejscach i sytuacjach dotychczas dla niego niedostępnych, takich jakogród, biuro, plaża, trening, zakupy, czy nawet narty.Nasze wyroby to wyjątkowa funkcjonalność, niezawodne materiały isolidne polskie wykonanie. Gama produktów jest ciągle rozwijana dającklientom możliwość dokonywania wyboru zgodnego z jego potrzebami.Pod hasłem „Drugie życie Twoich żagli” Code Zero angażuje się mocno wochronę środowiska (Re-Sailcling).

Czytaj dalej »

Instytut Kawy

Instytut Kawy to łódzka palarnia kawy powstała z połączenia pasji i doświadczenia. Stawia się tu przede wszystkim na jakość i świeżość kawy, która wypalana jest metodą rzemieślniczą w piecach bębnowych. W Instytucie nie tylko kupicie doskonałą kawę do domu lub firmy ale dowiecie się więcej o sposobach jej produkcji i przyrządzania od wyjątkowo gościnnej, zakręconej na punkcie kawy ekipy.

Czytaj dalej »

Hotel Niemcza

Hotel Niemcza Wino & SPA – to idealne miejsce na spokojny odpoczynek poza miastem, na spacery po polskiej winnicy wśród krzewów winorośli lub przepięknym parku ze starodrzewem nad brzegiem rzeki Ślęzy. W naszym Hotelu czeka na Ciebie strefa SPA z gabinetami zabiegowymi, basenem oraz z pięcioma saunami i dwoma jacuzzi w tym zewnętrzną sauną i jacuzzi z widokiem na rzekę i park. Doskonała kuchnia w hotelowej restauracji „Dobry Rocznik” wraz z lokalnymi winami z własnej Winnicy Niemczańskiej dopełni radości z pobytu.  Hotel Niemcza Wino &SPA to również jedno z głównych centrów konferencyjno-szkoleniowym na Dolnym Śląsku z trzema nowocześnie wyposażonymi salami i profesjonalnym zapleczem konferencyjnym. Zapraszamy do Niemczy na Dolnym Śląsku. www.hotelniemcza.pl    www.winnicaniemczanska.pl

Czytaj dalej »

Czysta Giżycka!

Zostaliśmy PARTNEREM akcji „CZYSTA GIŻYCKA- PIJ WODĘ PROSTO Z KRANU”! Po szczegóły zapraszam na https://gizycko.pl/czysta-woda-z-gizycka Nasze regaty będą pierwszą imprezą, na której planowo serwowana będzie wspaniała woda z giżyckich kranów. Wspieramy organizatorów akcji, gdyż ich cele są nam bliskie. Regaty Pucharu Europy Klasy Korsarz 2021 organizowane są pod hasłem „Korsarze dla klimatu”. We are the partner for the campaign „Drink clear tap water in Giżycko”. More details at https://gizycko.pl/czysta-woda-z-gizycka/#googtrans/de Our KEC’21 is the first regatta, where the clear, tasty tap water will be served for free. We support the organizers of this capaign as KEC’21 main idea is „Korsars for the climate”.

Czytaj dalej »

Słowniczek